Klimatyzacja samochodowa oraz jej serwis

Home USŁUGI Klimatyzacja samochodowa oraz jej serwis

Klimatyzacja Ustrzyki Dolne – gdzie ją napełnić?

Korzystamy z najdoskonalszego i w pełni automatycznego urządzenia ClimFill Pro firmy Valeo. Jej zaletą jest podwójny system filtracyjny, który dokładnie oczyszcza czynnik z wody i cząstek stałych przedłużając żywotność podstawowych elementów układu. Serwisując klimatyzacje urządzenie przeprowadza próbę szczelności a następnie uzupełnia układ odpowiednią ilością UV, oleju i czynnika R134a.
Powyższy serwis klimatyzacji przeprowadza się co 2 lata lub wtedy gdy efektywność chłodzenia znacząco spada. W przypadku gdy układ kompletnie nie działa, pierwszym krokiem jest nabicie klimatyzacji a jeżeli układ jest całkowicie pusty to wcześniej trzeba przeprowadzić sprawdzenie szczelności.
Napełnianie klimatyzacji, jej odgrzybianie  oraz  serwis polega na:
  • opróżnieniu układu z czynnika gazowego,
  • oczyszczeniu układu z wody i zanieczyszczeń,
  • sprawdzeniu szczelności układu,
  • stworzeniu próżni,
  • napełnieniu układu odpowiednią ilością UV, czynnika R134A i oleju,
  • smarowaniu układu klimatyzacji,
  • pomiarze ciśnienia w układzie,
  • sprawdzeniu działania klimatyzacji,
  • naprawa klimatyzacji

Zalety klimatyzacji samochodowej zimą i latem

Kojący chłodek w upalne dni

Nic tak nie orzeźwia, jak podróż w upalny dzień klimatyzowanym samochodem. Zamiast dusić się w kilkunastostopniowym upale, można
wpuścić do wnętrza powiew rześkiego powietrza.

Komfort podróżowania

Wyobrażacie sobie długą podróż w samochodzie bez klimatyzacji? To nie tylko męczące, ale również szkodliwe dla zdrowia. Oszacowano, że wnętrze samochodu może nagrzać się aż do 60 stopni Celsjusza!

Zwiększenie wartości rynkowej pojazdu

Jeśli planujesz sprzedaż samochodu, warto sprawdzić czy pojazd posiada sprawną klimatyzację. Koszt jej naprawy czy napełnienia nie jest wysoki. To inwestycja, która z pewnością będzie się opłacać!

Poprawa widoczności

Zaleca się stosowanie klimatyzacji nie tylko latem. W sezonie zimowym również powinna być używana, ponieważ skutecznie poprawia widoczność eliminując ryzyko wypadków!

Zwiększenie bezpieczeństwa jazdy

W mroźne zimowe dni trudno utrzymać przejrzystość szyb. Są często oszronione i zaparowane. W takich warunkach nie trudno o groźny wypadek. Włączanie klimatyzacji zapobiega osadzaniu się szronu i parowaniu szyb.

Eliminacja wilgoci i pary wodnej

Układ klimatyzacji usuwa parę wodną z powietrza, zanim zdąży się ona skroplić na szybie, skrapla ją w parowniku i bezpiecznie usuwa na zewnątrz pojazdu.

Chcesz napełnić klimatyzację w Ustrzykach Dolnych? Dobrze trafiłeś! My robimy to najlepiej! Odwiedź nas w naszej myjni!