Ozonowanie

Home USŁUGI Ozonowanie

Ozonowanie Ustrzyki Dolne – gdzie to zrobić?

Co to jest ozon?

Gaz złożony z trzech atomów tlenu. Ma świeży zapach powietrza po burzy i niebieskawy kolor. Jest niepalny (ma jednak właściwość podtrzymywania procesu spalania), dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest dość nietrwały. Powstaje naturalnie w atmosferze ziemskiej, może być również produkowany przez odpowiednie urządzenia, np. nasze generatory ozonu.
Wytwarzany przez nie ozon wchodzi w reakcję ze związkami organicznymi (pleśń, grzyby, wirusy, bakterie, alergeny) i całkowicie je niszczy. Polega to na tym, że ozon rozkładając się uwalnia cząsteczkę tlenu, która neutralizuje związki chemiczne w wyniku łączenia się z nimi. Reakcja ta nazywa się ozonowaniem, w wyniku którego powietrze pozostaje czyste, świeże, wolne od wirusów, bakterii i innych niebezpiecznych dla zdrowia związków.
Ozonowanie nie tylko dezynfekuje powietrze, ale również szybko usuwa wszelkie przykre zapachy. Dowiedziono, że działanie bakteriobójcze ozonu jest prawie 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru i już niewielkie stężenie ozonu w ciągu kilku minut zabija wszystkie bakterie, wirusy, grzyby itp.
ozon-270x300

Generatory ozonu doskonale sprawdzają się w:

Gastronomii

Usuwają uciążliwe zapachy powstałe podczas przyrządzania potraw. Zapewniają bezpieczeństwo przed zakażeniem wirusowym i bakteryjnym, szczególnie w restauracjach, barach, smażalniach itp.

Hotelarstwie

Dzięki wykorzystaniu naszego generatora ozonu czas sprzątania pokoju i jego przygotowanie do przyjęcia nowego gościa jest znacznie krótszy niż metodą tradycyjną, a pokoje pozostają świeże i pachnące przez długi czas.

Służbie zdrowia

Systematyczne stosowanie naszego urządzenia zapobiega infekcjom i zakażeniom we wszystkich placówkach służby zdrowia, tj. szpitalach, przychodniach, gabinetach zabiegowych itp.

Przetwórstwie mięsnym

Generatory ozonu sterylizują i znakomicie poprawiają warunki sanitarne. Ponadto mięso i wyroby mięsne nie ulegają zakażeniom wirusowym czy bakteryjnym.

Motoryzacji

Znakomicie i trwale usuwają nieprzyjemne zapachy z kabin samochodowych, a także bez używania środków chemicznych odkażamy naszymi generatorami klimatyzację samochodową.

Transporcie

Ozonowanie ciężarówek, autobusów, autokarów, tramwajów, taksówek i innych pojazdów usuwa całkowicie przykre zapachy z wnętrza i jednocześnie sterylizuje układy wentylacyjne i klimatyzacyjne pojazdów.

W szkodach popożarowych

Zaleca się ozonowanie pogorzelisk dla trwałego usunięcia zapachu spalenizny. Skuteczne prawie w 100 procentach!

W szkodach popowodziowych

Ozonowanie niszczy pleśnie i grzyby, a także ich plechy i grzybnie rozwijające się po powodziach i zalaniach.

Chcesz odświeżyć pomieszczenie? Omów się na ozonowanie w Ustrzykach Dolnych!

Ozonowanie skutecznie usuwa:
  • pleśń i grzyby – trwale niszczy grzyby, grzybnie oraz formy przetrwalnikowe niebezpieczne dla zdrowia osób przebywających w ich otoczeniu. Oczyszcza ściany z pleśni i usuwa przykry odór stęchlizny.
  • roztocze – niebezpieczne dla zdrowia, powodują bowiem ataki astmy, alergie, osłabienie. Stężenia ozonu powyżej 0,05 ppm całkowicie je niszczy.
  • drobnoustroje – giną już od śladowych ilości ozonu, dzięki czemu nie występuje niebezpieczeństwo zakażenia bakteryjnego, groźnych chorób, gnicia żywności i pojawienia się przykrego zapachu.
  • pyłki kwiatowe – uwalniany podczas rozkładu ozonu tlen neutralizuje ich uciążliwe dla zdrowia właściwości i zapobiega wystąpieniu alergii, podrażnień gardła, nosa, oczu.
  • odór papierosowy – jego liczne, groźne dla zdrowia związki chemiczne w zetknięciu z ozonem utleniają się do związków mniej szkodliwych i pozbawionych duszącej woni nikotyny. Neutralizuje zapach w pomieszczeniach, w których odór papierosów wniknął w meble, ściany oraz tapicerkę samochodu.
  • związki pierścieniowe oraz ich pochodne – są stosowane jako rozpuszczalniki organiczne do lakierów i farb. Niebezpieczne dla zdrowia, mają bowiem właściwości rakotwórcze. Ozonowanie wywołuje rozpad pierścienia węglowego i utlenienie powstałych związków prostych do dwutlenku węgla, wody oraz tlenków pierwiastków wchodzących w skład pochodnych.

Skuteczność ozonowania wyrażona w procentach:

98%
Projects completed
95%
Roztocza
98%
Roztocza

100%
Pyłki kwiatowe

99%
Odór papierosowy

94%
Związki pierścieniowe i ich pochodne