Jak ekologicznie umyć samochód?

Jak ekologicznie umyć samochód?

Ekologia jest modna! Z roku na rok, produkty i usługi ekologiczne zyskują coraz więcej zwolenników. Niemal w każdym sklepie możemy kupić eko kosmetyki, eko żywność a nawet eko ubrania, dlaczego więc nie możemy ekologicznie umyć samochód?

Na przeciw temu wychodzą eko myjnie, oferujące m.in. ekologiczne czyszczenie samochodów, tapicerki czy dywaników. Sieci myjni przyjaznych dla środowiska, są coraz bardziej popularne w naszym kraju, a to dlatego, iż znacznie redukują ilość wody potrzebnej do mycia samochodów.

Przy pomocy nowoczesnych urządzeń, woda zastąpiona jest parą wodną, która pod wysokim ciśnieniem radzi sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami. Para wodna w przeciwieństwie do tradycyjnego mycia wodą, skutecznie dezynfekuje i odświeża wnętrze pojazdu, jest przy tym całkowicie przyjazna dla środowiska naturalnego. Czyści równie dobrze samochód z zewnątrz jak i wewnątrz. Należy przy tym podkreślić, że temperatura pary jest całkowicie bezpieczna dla wszechobecnej elektroniki, lakieru samochodowego i innych elementów pojazdu!

Woda na wagę złota!

 

Naukowcy coraz częściej informują o konieczności racjonalnego gospodarowania wodą! Ogólnoświatowy kryzys wodny zmusza nas do zminimalizowania jej zużycia, lecz czy naprawdę wiemy jak skutecznie oszczędzać wodę?

Jest ona wykorzystywana w każdej dziedzinie naszego życia. Codziennie używamy jej do mycia, picia, prania i wielu innych czynności. Specjaliści wyliczają, że do samodzielnego umycia samochodu potrzeba jej od 50 do 80 litrów! Ekologiczne myjnie parowe, do profesjonalnego wyczyszczenia jednego samochodu zużywają zaledwie 2 – 4 litry wody. Pozwala to na wytworzenie ok. 1700 litrów pary wodnej!

Mycie na własnym podwórku

 

Zanim umyjesz auto na własnym trawniku czy podjeździe, pomyśl o negatywnych skutkach takiego działania dla środowiska! Oprócz ogromnego zużycia wody, wszystkie detergenty, środki myjące, resztki benzyny, spaliny i wszelkie inne zanieczyszczenia spłukiwane są z auta bezpośrednio do gleby, powodując jej znaczne skażenie. W miejscu tym nasuwa się więc pytanie: jak ekologicznie umyć samochód? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z ekologicznej myjni, która wyposażona jest w system kanalizacji, pozwalający na odprowadzenie szkodliwych substancji. Eko myjnie, ponadto znacznie redukują ilość zużywanej do mycia wody, przez co wspierają ekologię i zmniejszają koszty mycia.

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *