Jak odświeżyć wnętrze samochodu?

Jak odświeżyć wnętrze samochodu?

Chyba nie ma nic przyjemniejszego niż jazda w wakacyjny i słoneczny dzień, świeżym i czystym samochodem. Oczywiście, pod warunkiem, że chwili tej nie zakłóca przykry zapach papierosów, sierści czy stęchlizny, wydobywający się z wnętrza naszego pojazdu. Aby cieszyć się w pełni, komfortową jazdą należy regularnie odświeżyć wnętrze samochodu!

Szczególnie po wakacjach, w środku naszego auta gromadzi się wiele zanieczyszczeń. Są to głównie pozostałości po produktach spożywczych, powodujące nieświeży zapach. Dodatkowo, zalegający kurz, piasek czy sierść zwierząt potęgują nieprzyjemną woń.  Sytuacja wygląda jeszcze gorzej, gdy w samochodzie pali się papierosy! Zapach dymu papierosowego bardzo trudno wyeliminowywać, wchłania się on niemal we wszystko co spotka na swej drodze.

Odświeżacz powietrza! – Czy na pewno?

Na dokuczliwe zapachy nie wystarczy tylko zwykły odświeżacz powietrza. Popularne choinki zapachowe (Wunder-Baum) czy aerozole sprayu nie rozwiążą problemu. Co prawda cieszą pięknym zapachem przez pewien okres czasu, lecz nie usuwają przykrych zapachów. Tworzą nieprzyjemną dla nosa mieszankę, która powoduje jeszcze gorszy efekt niż przed ich zastosowaniem. Ponadto, silne i trwałe nagromadzenie substancji zapachowych, mocno podrażnia układ oddechowy!

Domowe sposoby neutralizacji zapachu

Chyba najpopularniejszym sposobem walki z brzydkim zapachem jest soda oczyszczona, która ma właściwości pochłaniające przykre substancje. Rozsypuje się, jej niewielką ilość we wnętrzu pojazdu i po kilku godzinach zbiera, lub w razie potrzeby wymienia czy dosypuje większą jej ilość. Podobne właściwości posiada kawa, ocet czy cytryna. Należy pamiętać, że domowe metody walki z uciążliwymi zapachami są krótkotrwałe, a w przypadku bardzo intensywnych woni, takich jak dym papierosowy czy stęchlizny, są wręcz nieskuteczne.

Ozonowanie – najlepsza dezynfekcja

Co więc zrobić, gdy wyżej wymienione sposoby nie są efektywne? Specjaliści twierdzą, iż najlepszą metodą uwolnienia samochodu od uciążliwych woni jest ozonowanie.

Ozon, którego zadaniem jest usuwanie przykrych zapachów z otoczenia, wytwarzany jest przez specjalne urządzenia, nazywane generatorami ozonu. Skutecznie eliminuje grzyby, wirusy, bakterie, pleśnie. Ponadto, trwale niszczy zapach dymu papierosowego oraz wszystkie inne nieprzyjemne wonie np. spaleniznę czy stęchliznę. Taka dezynfekcja jest szczególnie korzystna dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Można ją wykonać w wielu myjniach samochodowych a cena usługi nie jest wygórowana.

 

Related Articles

No comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *